Popeye's Pizza

Autor: moonikaa_t

Środa to podobno taka mała sobota - a skoro tak, to doskonała okazja, żeby zaszaleć i zrobić domową pizzę :)

Składniki na ciasto:

2 łyżeczki cukru wymieszać z 2 łyżeczkami oleju, 1 łyżeczką drożdży instant, szczyptą soli i 3/4 szklanki wody. Mieszankę dodać do 2 szklanek mąki, wyrobić ciasto. Ciasto przykryć i odstawić na godzinę w ciepłe miejsce.

Wierzch pizzy:

Tym razem zdecydowałam się na szpinak z czosnkiem i ser pleśniowy, na sosie pomidorowym. Wszelkie dodatki dobierajcie zgodnie z własnymi upodobaniami :)

Pieczenie:

Sami najlepiej znacie możliwości i specyfikę swoich piekarników, więc po prostu wstawcie pizzę do nagrzanego piekarnika i obserwujcie ją co jakiś czas.

Moja pizza trafiła do piekarnika nagrzanego do 200 stopni (na początek ciasto z sosem i szpinakiem), grzanie góra-dół. Kiedy ciasto było gotowe (około 30 minut), zmniejszyłam temperaturę do 170 stopni, sposób grzania na grill z termoobiegiem, wysypałam na pizzę ser i dałam mu chwilę na rozpuszczenie się.

Pamiętajcie, że nie zawsze trzeba ściśle trzymać się przepisu - dlatego nie zaznaczyłam w przepisie rodzaju mąki, cukru czy oleju. Pizza wyjdzie równie dobra na oleju słonecznikowym co winogronowym a nawet kokosowym, cukrze białym lub trzcinowym, drożdżach instant droższych lub tańszych, zwykłej białej mące lub owsianej, pełnoziarnistej, orkiszowej... Najważniejsze jest to, co dla WAS najlepsze, co lubicie, co możecie, co macie w domu. Gotowanie i jedzenie mają sprawiać przyjemność, a nie stresować :)

Przepis na ciasto ze strony Doradca Smaku.

M.

9/6/2017 / 715 dni temu