Miętowa opaska

Autor: moonikaa_t

Chociaż sama ostatni raz kolorowe opaski miałam we włosach dobrych kilkanaście lat temu, obecna popularność tych dodatków - zwłaszcza tych ręcznie tworzonych, dekorowanych - skłoniła mnie do tego, żeby chociaż spróbować stworzyć swoją opaskę. 


Potrzebne materiały: 

  • metalowa baza opaski 
  • koronkowa wstążka o szerokości zbliżonej do szerokosci bazy 
  • piankowe lub papierowe róże 
  • kawałek drucika z doczepionymi listkami (opcjonalnie; mogą to być również pojedyncze listki z materiału, filcu, pianki, albo po prostu kawałek filcu) 
  • klej na gorąco (lub klej typu magic/kropelka) 
  • dodatkowo kawałek filcu


Wykonanie:

Wzdłuż bazy opaski przyklejamy wstążkę - od końca do końca, po zewnętrznej i wewnętrznej stronie. Przycinamy do odpowiedniej długości. Następnie na obu końcach przyklejamy "maskujące" kawałki wstążki - tak, żeby nie było widać obciętych końców. Ze swojego drucika ułożyłam kształt kokardy i przykleiłam go do kawałka filcu, po czym docięłam filc do odpowiedniego kształtu. W środek "uszu" kokardy wkleiłam piankowe róże, po trzy z każdej strony; gdybym użyła mniejszych, papierowych, pewnie zmieściłoby się ich około pięciu na każde "ucho". Środek kokardy zamaskowałam kawałkiem wstążki, a potem całość przykleiłam do bazy.Et voila, opaska gotowa :)

Niby nic trudnego - do bazy opaski z metalu czy plastiku wystarczy przytwierdzić kolorowe wstążki, tasiemki, kwiaty czy inne drobiazgi. Schody zaczynają się wtedy, kiedy koncepcji jest milion, zmieniają się co minutę, nie do każdej koncepcji mamy akurat pod ręką absolutnie wszystkie potrzebne materiały... wtedy nastaje słynny Ból Tworzenia ;)

Nie inaczej było z tą opaską. Miałam bazę i mega piękną miętową, koronkową wstążkę. Następnie przez kilka godzin zmieniałam ułożenie kwiatków na opasce, same kwiatki z resztą też - z papierowych na piankowe, piankowe w połączeniu z papierowymi, znowu papierowe, ostatecznie stanęło na kremowych, piankowych różach. Dodałam jeszcze kawałek drucika z listkami i tak oto powstała ona:Podoba mi się praca nad tego typu ozdobami do włosów. Czuję, że powstanie ich więcej ;)

Buziaki!

M.

Wszystkie zdjęcia wykonanych przeze mnie przedmiotów, tak jak one same, stanowią moją własność. Jeśli chcesz użyć zdjęcia, pamiętaj, by podać jego źródło :) @Moje Rzeczy Osobiste na Facebooku i @moonikaa_t na Instagramie

6/23/2018 / 425 dni temu